Od roku 2010 firma Micaton vyrába špičkové mechanické a technické nástroje pre kutilov a profesionálov.

Hádajte, čo majú spoločné produkty Magnet Driver ®, Rubikova kocka alebo parašutizmus? Mali by ste odpovedať NIČ !!! Samozrejme, je to normálne, ale ak sme vám povedali, že majú niečo spoločné a niečo veľmi príťažlivé, je to súčasťou výroby, ktorá je prítomná vo všetkých: neodymový magnet.

 

priemyselné umývanie
 
Výrobky z MASCOT® s normou EN ISO 15797 sa testujú, aby odolali priemyselným procesom prania a sušenia.

EN ISO 15797 je vašou zárukou, že výrobky dokážu bez problémov odolať procesom priemyselného prania a sušenia. Postup testovania musí simulovať účinok priemyselného prania na pracovné oblečeniu a testovať príslušné vlastnosti, vrátane stálosti farieb a rozmerovej stability. Oblečenie je testované formou 8 rôznych umývacích postupov, ktoré predstavujú prostredie, v ktorom je pracovné oblečenie vystavené počas priemyselného prania.

Ak sa pracovné oblečenie vyrába na účely priemyselného prania a testovania podľa normy EN ISO 15797, musí sa testovať na základe rôznych faktorov vrátane schopnosti pracovného odevu zachovať jeho uchytenie, odolnosť švov, pevnosť materiálu a stálosť farby vo vzťahu k intenzite farby a zmene farebnosti.

Výrobky MASCOT® s označením EN ISO 15797 sa testujú podľa skúšobnej metódy 8B, ktorá zahŕňa farebné pracovné odevy.

EN ISO 15797 sa dosahuje v inštitúte Hohenstein, ktorý hodnotí výrobky na základe kritérií stanovených ETSA (European Textiles Services Association). Celkové posúdenie popisuje, ako dobre pracovné odevy odolávajú rôznym priemyselným procesom prania a sušenia.

Nová kolekcia MASCOT® ADVANCE vniesla úplne iný pohľad na pracovné oblečenie - supertkanina - pružný materiál, nízka hmotnosť, vysoká odolnosť - jednoducho MASCOT® zasa predviedol ako sa to robí. Nohavice vďaka elastickému materiálu poskytujú 100% voľnosť pri pohybu nielen vi práci. Zaujímavo riešené strihovo zaujímavé mikiny sa budú tiež dobre nosiť aj vo voľnom čase. Zateplené bundy vyrobené z ultraľahkých materiálov poskytnú nielen tepelnú pohodu, no dajú sa nosiť aj pri športových aktivitách. 

A  AKO JE TO VLASTNE S TÝM TERMOPRÁDLOM?

Keď kledne teplota je čas na teplé oblečenie. A TERMO - neznamená iba teplo, termooblečenie plní oveľa viac fuknkcií.

Kedy obliekať termo "funkčné" prádlo?

Vtedy, keď potrebujete udržať Vaše telo v teple s suchu. Jednoducho povedané  - Váš najväčší nepriateľ je vlhkosť. Pri akejkoľvek telesnej námahe sa telo potí a s takúto prirodzenou ochranou tela si poradí práve funkčné termoprádlo a jeho správne používanie. Termooblečenie dokážete rýchlo a efektívno odviesť vlhkosť čo najďalej od tela a zaistí dobrú tepelnú pohodu. Máme pre Vás pár dobrých tipov na nosenie a udržovanie funkčných odevov. Pamätajte si, že prvým krokom k úspechu je vrstvenie. 

REVOLUČNÝ MATERIÁL V PRACOVNOM OBLEČENÍ 

Technológia PrimaLoft® bola pôvodne vyvinutá pre americkú armádu, ktorá si vyžadovala vodu odpudzujúcu, syntetickú alternatívu pre svoje uniformy. Dnes je materiál využívaný aj lovcami, nadšencami extrémnych športov a vonkajšími dobrodruhmi po celom svete. S 25-ročnými skúsenosťami spoločnosť PrimaLoft® je dnes svetovo uznávaným lídrom a priekopníkom v rámci inovatívnych komfortných riešení. Prestaňte používať všetku svoju energiu, aby ste sa udržali v teple v chladnom a vlhkom zimnom počasí. Spoločnosť MASCOT integrovala uznávaný izolačný materiál PrimaLoft® v niekoľkých rôznych bundách, ktoré vám pomôžu zostať v teple pri poklese teploty.

Keď je vonku zima, nasadíte svoju ťažkú ​​a teplú zimnú bundu. Ako sa zvyšuje úroveň vašej aktivity, začnete sa potiť a všetko teplo začne vzrastať. Nemôžete sa zbaviť tepla a v bunde sa začnete cítiť nekomfortne - je Vám teplo a potíte sa. To vám bráni v tom, aby ste robili svoju prácu efektívne a bezpečne. Ale ak sa vyzlečiete rýchlo sa ochladíte. 

DÁMSKE REFLEXNÉ OBLEČENIE

Dámske reflexné bundyNiečo pre ženy a ešte v reflexnom prevedení?

U nás nájdete aj tento sortiment. Dobre padnúce dámske bundy z reflexného materiálu rozšírili aj tak bohatú ponuku reflexného oblečenia MASCOT. Ten prišiel na trh s novou hi-vis dámskou reflexnou zimnou a dámskou softshellovou bundou. Špeciálne navrhnuté strihy sa prispôsobia dámskemu telu a takisto ochránia pred zimou, vetrom a dažďom.

Dve nové reflexné dámske bundy sú súčasťou odolnej a vizuálne senzačnej rady MASCOT® SAFE SUPREME. Vďaka svojim overeným a pevným materiálom je tento široký sortiment bezpečnostného oblečenia vhodný pre zamestnancov v stavebníctve, kde je nevyhnutná trvanlivosť a efektívna voľnosť pohybu. Dámske bundy sú schválené podľa EN ISO 20471 triedy 3 (malé veľkosti XS a S zo softshell materiálu sú však triedy 2). Nové Hi-visible dámske bundy od firmy MASCOT sú preto samozrejmou voľbou, ak chcete byť viditeľní a bezpečný počas celého pracovného dňa. 

Ako si vyberať reflexné oblečenie? 

Reflexná pracovná bunda MASCOT BlackpoolChráňte svoje zdravie. Je to investícia do Vášho zdravia. Reflexná bunda a nohavice môžu veľakrát tvoriť tenkú, žiarivú a viditeľnú líniu medzi Vami a nebezpečenstvom , ktoré by mohlo ohroziť Vaše zdravie. 
 
Čo sú to reflexné odevy?
 
Reflexné oblečenie je vyrobené z materiálov s vysokou viditeľnosťou doplnené retroreflexnými pruhmi, ktoré zvyšujú viditeľnosť aj v tme a hmle. Ich hlavnou úlohou je zviditeľniť svojho nositeľa a tým zaistiť jeho maximálnu bezpečnosť pri pohybe a  aj keď sa práve nehýbe.

DOKONALÁ OCHRANA PROTI VETRU A VODE 

MATARO zimná bunda s membránou MASCOTEX

 

Keď prší alebo fúka silný vietor, oceníte vlastnosti odevov vybavených paropriepustnou membránou MASCOTEX®. Tento priedušný materiál je nalaminovaný na zadnej strane vrchnej látky pracovného oblečenia a  robí materiál vodotesným

Je certifikovaný podľa EN 343, európskej normy pre ochranu pracovných odevov pred dažďom. Firma MASCOT® vyrába pracovné oblečenie s materiálom MASCOTEX® v prevedení, kde sú všetky švy podlepené, takže váš produkt s MASCOTEX®om je 100% vodotesný

opätovne na scéne - ľahká športovo ladená obuv  

Softshellové topánky CXS SORT sú vhodné najmä do jesenného počasia a určite nájdu uplatnenie pri Vašich prechádzkach po prírode. Materiál softshell je vodoodpudzujúci a pre sychravého prostredie sú to najlepšou voľbou. Pokiaľ doplníte topánku kvalitnou termoponožkou, bude Vašaa noha celý den v pohodlí. 

Pri používaní vo voľnom čase určite oceníte aj iné druhy oblečenia vhodné na outdoorové aktivity. 

 

Hore